Seth Woodbury MacFarlane

režisér, herec, producent, narozen 26. října, 1973

je také americký animátor, spisovatel, komik, zpěvák, a dabér, nejznámější pro své animované sitcomy Griffinovi, American Dad! a The Cleveland Show, v kterých také namlouvá hlasy několika postav. Vystudoval školu Kent School v Connecticute. Poté se rozhodl jít studovat Rhode Island School of Design, kde studoval animaci. V roce 1995 vytvořil krátký animovaný film Larryho Život, během studií na univerzitě.

Po dokončení univerzity pracoval jako animátor několika televizních seriálu pro společnost Hanna-Barbera a později pracoval jako animátor a scénárista pro Cartoon Network. Též napsal scénář k animované verzi hraného filmu s Jimem Carreym Ace Ventura: Zvířecí detektiv. V roce 1996 vytvořil pokračování krátkého animovaného filmu Larry a život, které neslo název Larry a Steve. Tento krátký film pojednával o nešikovi a jeho chytrém psovi.

Je ateista a obrovským fanouškem Star Treku. Po uzavření smlouvy s 20th Century Foxem, která dosahuje až 100 milionů dolarů, se stává nejlépe placeným televizním scénáristou. V roce 2013 moderoval 85. ročník udílení Oscarů a v témže roce byl nominován na Oscara za Nejlepší píseň k filmu Méďa. Byl nominován na tři ceny Grammy.

Seth MacFarlane

< Předchozí[/themify_button]