Rest, český rapper

vlastním jménem Adam Soptík, narodil se v roce 1986 v Trenčíně

Kromě psaní klasických textů se stále věnuje freestylu, už se ale neúčastní různých soutěží jako dříve, stále je to však nejlepší český freestyler. Rest začal účinkovat v kapele „DIVNEJ POSTOY“ od roku 2003 a od roku 2006 působí v českém labelu Ty Nikdy (společně s Ideou, Pauliem Garandem, MC Geyem, Boy Wonderem, DJem Fattem, Inphym, Kenny Roughem, FNTMem a Dubasem). V roce 2012, rozjížděl label velkolepou tour s celkem dvaadvaceti zastávkami po celé České republice.

Když necháme stranou všechna vítězství v Battle night, Urban Rapublicu a jiných českých battlech, vyhrál v roce 2008 i prestižní Art Attack Freestyle Battle na Slovensku. Do povědomí lidí se Rest dostal se skladbou Moje území (2006), kterou produkčně zajišťoval DJ Fatte. Právě s ním spojil v roce 2010 síly a vydali společnou desku Premiéra.

Ta zaznamenala obrovský úspěch jak u fanoušků, tak u kritiků, kteří ji hodnotili příčkami nejvyššími. Mezi jeho nejoblíbenější Mc’s patří Strapo a Tafrob, naopak moc nemusí Marpa a Smacka. Mezi posledně jmenovaným rapperem a Restem došlo již několikrát ke střetu názorů, důkazem toho je vzájemný disstrack.

Mezi největší hity tohoto rappera patří zcela určitě Balkónovka, Panáky na zem, Premiéra, Kuřivoj Vysajbong, Dva světy, Bylo nás čtyři a další. Za svou kariéru stihl vydat zatím tři desky. V roce 2011 vyšla společná deska Ty Nikdy labelu s příhodným názvem Label, v říjnu 2013 deska Střepy.

Rest

< Předchozí[/themify_button]